Nejhlasitější fanoušci play off

Nový rekord play off - 119,8 decibelů. Takhle se fandí v Brně

9. dubna 2015 - Na finále nedosáhli. Ale jedno vítězství si fanoušci Komety mohou přece jen užít. Na otázku: kde se v extralize fandí nejhlasitěji, je totiž jasná odpověď. V Brně! Potvrzují to výsledky měření v letošním play off. Jen dvě desetiny chyběly příznivcům Komety, aby pokořili magickou hranici 120 decibelů. Měření provedl už potřetí Radegast, oficiální pivo extraligy. Neuvěřitelnou hodnotu 119,8 decibelů ukázal hlukoměr při prvním gólu Komety ve druhém čtvrtfinále se Zlínem. O půl decibelu tak Brňané překonali dosavadní rekordmany, fanoušky Vítkovic. Na oslavu vítězství a rekordu si budou moci fanoušci Komety dát 1198 piv Radegast.

Měření probíhalo na všech osmi stadionech, které viděly boje v letošním čtvrtfinále. Komisař stál vždy těsně u domácí střídačky, aby zachytil hlasitost fandění tak, jak jej vnímají hráči.

Nejhlasitěji dokázalo hnát svůj tým dopředu 7200 fanoušků v brněnské aréně. Nejvíce je rozjásal gól Petra Kuboše ve druhém čtvrtfinále. O necelý jeden decibel za nimi zaostali příznivci Mladé Boleslavi. Přes 118 decibelů se dokázali dostat ještě fanoušci Pardubic.

V Brně se tak mohou těšit na pořádnou pivní zásobu. Radegast slíbil, že vítězní fanoušci získají pivo odpovídající naměřené hodnotě krát deset. Tedy celkem 1198 půllitrů. „Domluvíme se s klubem, kdy a kde fanouškům zaslouženou pivní odměnu předáme. Včas o tom budeme příznivce Komety informovat,“ řekl manažer značky Radegast Miroslav Peichl.

Měření probíhalo v letošním roce potřetí a vždy jej vyhrál jiný klub. V prvním roce to byli fanoušci Vítkovic s hodnotou 119,3 decibelů. Loni pak Plzeňští, kterým hlukoměr naměřil 118,9 decibelů.

Výsledky 3. ročníku projektu Nejhlasitější fanoušci play off

Pořadí

Tým

Naměřená hodnota v db

1.

HC Kometa Brno

119,8

2.

BK Mladá Boleslav

118,9

3.

HC ČSOB Poj. Pardubice

118,4

4.

Mountfield HK

117,4

5.

HC Oceláři Třinec

108,9

6.

PSG Zlín

108,6

7.

HC Sparta Praha

108,3

8.

HC Verva Litvínov

107,2

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum