Pilsner zvítězil tv soutěži

Pilsner Urquell zvítězil v jihokorejské televizní soutěži

Plzeňské pivo slaví úspěch až v Jižní Koreji. Nejnověji v televizním pořadu Complain Zero na MBC, jednom ze tří hlavních televizních kanálů v padesátimilionové zemi. Odborníci označili český ležák jako nejlepší pivo ve velkém testu 12 světových i domácích pivních značek.

V rámci televizního pořadu provedlo nikoliv jeden, ale rovnou dva slepé testy piva pět nezávislých odborníků - vysokoškolský odborník, pivní znalec, šéfkuchař, sládek a sommelier). „Aby se minimalizovalo riziko subjektivního úsudku hodnotitelů, prošla testovaná piva navíc také vyhodnocením za pomoci nejmodernějších elektronických přístrojů,“ doplnil informaci Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Odborníci vyzdvihli v celkovém hodnocení českého piva především jeho jedinečné aroma a vytříbené chuťové spojení kvalitních odrůd ječmene a chmele.

V televizním pořadu Complain Zero se produkty oblíbené na jihokorejském trhu hodnotí pravidelně. V testu piv uspěl Plzeňský Prazdroj s ležákem Pilsner Urquell před značkami Heineken, Stella, San Miquel, Kirin, Samuel Adams a pěti dalšími pivy domácí výroby.

Plzeňský Prazdroj loni meziročně navýšil export piva Pilsner Urquell do Jižní Koreje o 55 procent na 13 tisíc hektolitrů. Jižní Korea je z hlediska exportu plzeňského ležáku desátým největším odběratelem. Nejdůležitějšími exportními trhy zůstávají pro plzeňský pivovar Německo, Slovensko a Spojené státy.

Zdroj: Plzeňský Prazdroj

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum